.::آنکه دانست زبان بست، وانکه می گفت ندانست::.


+ نمایش " ریچارد سوم "

به گزارش روز دوشنبه (90/09/21) خبرنگار فرهنگی ایرنا، مراسم افتتاحیه این اثر نمایشی شب یکشنبه (90/09/20)  و با حضور جمعی از هنرمندان برگزار شد، و علی رفیعی کارگردان پیشکسوت تئاتر، زنگ نمادین آغاز اجرای این اثر را به صدا در آورد.

پسیانی پیش از آغاز اجرای نمایش جدید خود گفت: امروز به امید و عشق تمام هنرمندانی که در این مراسم حضور دارند و همچنان شور و انرژی جوانی را با خود به همراه دارند به روی صحنه می روم.

حمید سمندریان، هما روستا‌، منیژه محامدی، علیرضا خمسه،‌ امین تارخ، رضا فیاضی، مجید سرسنگی، ولی الله شیراندامی، فریندخت زاهدی، علی دهکردی و تنی چند از اهالی تئاتر و سینما در مراسم افتتاحیه نمایش 'ریچارد سوم' حضور داشتند.

نمایش 'ریچارد سوم' روایت کننده داستان افراد مفلوکی است که خود را صاحب زباله دانی در نقطه ای پرت از شهر می دانند که اکنون 'ریچارد' بر آنجا حکمرانی می کند.

"آتیلا پسیانی" در این اثر نقش 'ریچارد' را بازی می کند و "صابر ابر"، محمود بهروزیان، خسرو پسیانی، ستاره پسیانی، نگار عابدی، مهدی صدر، حسن طاهری، مهدی موسی‌خانی، ‌روح اله حق گو و فاطمه نقوی دیگر نقش آفرینان این اثر نمایشی هستند.

محمد چرمشیر متن این اثر نمایشی را با اقتباسی آزاد از نمایشنامه 'ریچارد سوم' نوشته 'ویلیام شکسپیر' به رشته تحریر در آورده است.

نمایش 'ریچارد سوم' هر شب ساعت 19 ‌به مدت 75 دقیقه در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرنشهر اجرا می شود.

صابر ابر، ابر ستاره ی تئاتر و سینمای ایران

 

( عکاس: سرکارخانم "مریم مجد" )

نویسنده : امید ویسی ; ساعت ۱:٥٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩٠/۱٠/٧
تگ ها: تئاتر
comment نظرات () لینک